Spam spam spam

Tu można zgłaszać różnego rodzaju uwagi i propozycje dotyczące funkcjonowania serwisu Cerkiew.pl oraz forum dyskusyjnego.

Moderatorzy: Nektariusz, KłopotliwaOwieczka, Lukasz

bert04

Spam spam spam

Postautor: bert04 » 02 maja 2017, 12:35

No właśnie, jak w tytule. Powoli ma się wrażenie, że liczba kont spamujących forum dorównuje do tej prawdziwych userów. A wśród użytkowników cyrylicy to nawet przewyższa. Jakaś koncepcja, jak zaradzić problemowi?

orthnet_admin
Administrator

Re: Spam spam spam

Postautor: orthnet_admin » 03 maja 2017, 17:35

Faktycznie, ostatnio mamy z tym problem. Jest to grupa tych samych użytkowników, którzy notorycznie zakładają nowe konta z różnych adresów IP i jest problem aby skutecznie ich zablokować.
Jednocześnie zapewniamy, że dokładamy wszelkich starań aby w miarę szybko reagować w przypadku wystąpienia spamu.

bert04

Postautor: bert04 » 04 maja 2017, 12:12

Nie jestem ekspertem, ale być może należy zablokować indeksowanie przez gugla... a raczej w tym przypadku, przez yandexa? Jak na razie userów chyba przez to nie przybyło.

Awatar użytkownika
zefciu

Postautor: zefciu » 05 maja 2017, 8:26

A może kwarantannę użytkowników dodać? Wiem, że ludzi tego nie lubią, ale chyba lepsze poczekać na wymoderowanie jednego posta (moderacja raczej nadąży), niż wejść na forum cerkiewne i zobaczyć te prostytutki z Soczi.

bert04

Postautor: bert04 » 10 maja 2017, 15:11

Ech... już nawet zgłaszać się nie chce.

zefciu pisze:A może kwarantannę użytkowników dodać?

No to ja popieram. Kwarantanna na pierwszego posta nowego usera powinna starczyć na spamboty.

Wróć do „Uwagi o serwisie”